Menü
Kedvencek

Regisztráció után ide tudod elmenteni kedvenc tartalmaidat.

Regisztrálok
Adatlap
Regisztrálok

VOE kompressziós melltartó és ruha

  • 0 db előtte-utána fotó
  • 0 db orvosok
  • 0 db klinikák
  • 0 db értékelés
  • 0 Ft átlagár
  • 0 db alternatívák

A kompressziós ruhák viselése rendkívül fontos szerepet tölt be a műtét utáni időszakban és jelentősen segítik a felépülési folyamatot. Ezért a legtöbb plasztikai műtét után kompressziós ruha viselését írják elő a sebészek.

Az alábbi tényezők miatt elengedhetetlen a kompressziós ruha viselése:

  • Csökkenti az ödémás duzzanatokat, véraláfutást és a keloidos (túlnőtt) hegek kialakulását.
  • Segíti a vérkeringést és ezáltal meggátolja a vérrögök kialakulását.
  • Formálja a testrészek kontúrvonalait kimetszés, zsírleszívás után.
  • Stabilizálja az implantátumokat mellnagyobbítást követően.
  • Mérsékli a fájdalomérzetet.
  • Felgyorsítja a gyógyulási folyamatot.
  • Hozzájárul a várt végeredmény kialakításához.

Egy invazív műtét után a test intenzív gyógyulási folyamaton megy keresztül ezért fontos, hogy azt a lehető legjobban támogassuk. Mindig kövesd a plasztikai sebész utasításait és hordd a kompressziós ruhát szabályosan!

Műtét utáni kompressziós ruha típusok

Testrészek szerinti bontásban:

Fej: Zsír eltávolítás, arcplasztika, nyakplasztika, és fülplasztika után kompressziós fejpántot vagy arcpántot kell hordanod, a duzzanat és zúzódások csökkentése érdekében, illetve, hogy a sérüléseket és súrlódásokat elkerüld.

Mell: minden mellnagyobbítás, mell műtét után kompressziós melltartót kell viselni. A varratok épsége és a forma megtartása céljából kiemelten fontos, hogy a sebészed utasításainak megfelelő ideig és módon hordjad a kompressziós melltartót. Mellnagyobbítás, mell implantátum, vagy egyéb mell plasztikai beavatkozások után is szükséged lesz rá.

Fenék és lábak: kompressziós nadrág vagy kompressziós leggingsre a lábakat és a feneket érintő beavatkozások után lesz szükség. Lehet ez bármilyen műtéti fenéknagyobbítás vagy például combplasztika.

Test: A test bármely részén is történik a beavatkozás, zsírleszívás után kompressziós ruhát kell viselni az érintett területen, hogy a bőr megfelelően visszatapadjon és ne legyen hullámos.

Előnyök

  • A rugalmas és nyújtható anyagok kényelmes viseletet biztosítanak.
  • Egyedi texturáltsága hozzájárul a hegek laposan tartásához és gyógyulásához.
  • A ruhák lapos varratszegéses kialakítása nem fejt ki nyomást a műtéti területekre így nem sérti fel a bőrt.
  • Csökkentik a véraláfutásokat.
  • Állandó stabil mikroklímát tartanak fent.
  • Antibakteriális, hipoallergén és latex mentes anyagokból készülnek.
  • Megakadályozzák a kellemetlen szagok áteresztését. A mikroszálak elvezetik a felesleges nedvességet az adott testrészről.

Hátrányok

  • 4-6 hétig ajánlott folyamatos viselése kell, de egyéni esetekben tovább is szükséges lehet.
  • A túl szoros kompressziós ruha a kezelt területen deformitást okozhat, és seroma vagy mélyvénás trombózis is kialakulhat. Ezért a helyes méret kiválasztása szaksegítséget igényel.
  • Az első napokban kényelmetlen lehet, mivel a műtét utáni duzzanatok ekkor a legnagyobbak.
  • Tavaszi/nyári időszakban a viselése kényelmetlenné válhat, illetve nehezebb hozzá öltözködni.

Tévhitek a VOE kompressziós ruhákról

Tévhit 1#: „A sportmelltartó is ugyanolyan jó, mint a speciális orvosi VOE kompressziós melltartó.”
A kompressziós melltartó mellműtét után elengedhetetlen és nem helyettesíthető sportmelltartóval vagy „elég szoros” normál melltartóval. A varratok épsége érdekében kifejezetten fontos, hogy kerüljed a nyújtózkodást, erőlködést, ezért a speciális mellműtét utáni melltartók elülső cipzárral rendelkeznek. Fontos különbség még, hogy ezek a ruhák pont annyira és pont ott szorosak ahol kell illetve nem sértik fel a műtéti helyet a kényelmetlen varratok vagy a rossz minőségű anyagok.

Gyakori kérdések a VOE kompressziós melltartók és ruhák hordásáról

A kompressziós ruha elengedhetetlen azon páciensek számára, akik olyan altatásos plasztikai/rekonstrukciós műtéti beavatkozáson vettek részt, mint például a zsírleszívás, hasplasztika, mellplasztika, arcplasztika, fülplasztika,vagy karplasztika. Azok a műtétek után, amikor a hegek és a beavatkozás területe fokozottan ki vannak téve a deformitás vagy sérülés veszélyének, a kompressziós ruházat hordása kötelező lesz.

Az ilyen speciális orvosi kompresszióval bíró ruhák viselése biztonságos, fent említett okokból kifolyólag elengedhetetlen. A műtétet követő orvosi kontrollon, a sebész ellenőrzi a gyógyulási folyamatot és a ruházat szorító erősségét.

Fontos figyelni arra, hogy ne legyen túl szoros a ruha, mivel az a kezelt területen deformitást okozhat, és seroma vagy mélyvénás trombózis alakulhat ki. Ebből az okból kifolyólag is a helyes méret kiválasztása szaksegítséget fogsz kapni.

A megfelelő méret kiválasztása nagyon fontos hiszen ha a ruha mérete kisebb a kelleténél, az elszoríthatja a kezelt területek vérkeringését, így vérellátási problémát okozhat. Ha a választott ruha méretet túl nagy, a ruha nem szorít kellően, a megfelelő kompresszió elmarad és ez a végeredményt hátráltathatja.

A méret mellett fontos, hogy a ruha anyaga latex mentes, légáteresztő és hipoallergén anyagból készüljön. A lapos varratszegéssel kialakított ruhák maximum komfort érzetet adnak a több hetes viselés során. Ilyenek például a VOE kompressziós melltartók is.

A műtétet végző orvos szaktudására, illetve ajánlására hagyatkozva válassz kompressziós ruházatot. Szakemberek segítenek kiválasztani a megfelelő méretet és típust számodra. Sok elégedett páciens gyógyulási folyamatához hozzásegítettünk a ruházat kiválasztásával, így nagy tapasztalattal rendelkezünk e téren.

A megszabott kompressziós időszak 4-6 hétig tart, de a sebész orvos utasításait kell követni minden esetben. Implantátum beültetésénél és mellfelvarrásnál általában hosszabb ideig kell viselned a VOE kompressziós melltartót. Egyes esetekben az első ruhát egy feszesebb, második ruha követi, ami a dréncsövek kivétele után a precízebb formálást biztosítja.

A kompressziós ruhát műtét után legalább két hétig folyamatosan - még alváshoz is - magadon kell tartani. Azonban rövidebb időre, például fürdéshez, leveheted.A kompressziós melltartót 6 hét után el lehet hagyni, azonban a tartást ez után is biztosítani kell, még akkor is, ha a mell már elég erősnek tűnik, így megelőzhető a mellszövet megnyúlása. Ha lehet, kerüld a merevítős melltartókat és sportoláshoz viselj sportmelltartót!

A kompressziós ruhák térhódítása előtt fáslit alkalmaztak, amivel hasonlóan megfelelő erősségű kompressziót tudtak gyakorolni a kívánt területre. A kompressziós fáslinál azonban a kifejezetten az adott testrészre készült ruháknak sokkal könnyebb a használata és kényelmesebb megoldást nyújtanak a gyógyulási idő alatt.

A kompressziós ruhákat több márka is gyártja, ezek közül jó szívvel ajánljuk a VOE kompressziós ruházatot és a VOE kompressziós melltartókat.

Az árakért látogasd meg a forgalmazó weboldalát:

Forgalmazó

Termékek, amiket forgalmazunk:

Orvosok, akik használják:

Orvosok, klinikák akik használják forgalmazott termékeinket