Tervezz be minimum kéthetes szabadságot, hogy pihenhess és gyógyulhass. Véraláfutásra, duzzanatra és fájdalomra néhány hétig számítani lehet, valamint a kellemetlen érzés a farizomtól a combig terjedhet. Az érzés egy kemény edzés utáni izomlázhoz hasonlítható.
Az első két hét a legkellemetlenebb, de a néhány napig szedett vényköteles fájdalomcsillapítók után a vény nélkül kapható opciók is segítségedre lehetnek. A műtét vagy metszés helyén jellemzően előfordulhat, hogy a bőr érzékeny vagy ég. Aggodalomra akkor van ok, ha a fájdalom erősödik, a bőr begyullad /ha bepirosodik vagy tapintásra meleg/, vagy ha tested hőmérséklete emelkedik.
Legalább a gyógyulási idő első két hetében kerülni kell az ülést, hogy a metszés helyének legyen ideje begyógyulni, mielőtt jelentős nyomás nehezedne rá. Ez is segíti az implantátumok „megtapadását”, így kevésbé valószínű, hogy elmozdulnak. Ebben az első két hétben a páciensek aludhatnak a hasukon, állhatnak, járhatnak és térdelhetnek. Egyedül a mellékhelyiség használata közben lehet leülni.
Ha már a fürdőszobánál tartunk: orvosod javasolhatja a guggoló helyzetet, valamint székletlágyítók használatát, hogy ne erőltesd meg magad. 2-4 napig a pácienseknél gyakran tapasztalható az altatástól és a műtét utáni fájdalomcsillapítóktól kialakult székrekedés. Minden bélmozgás után tisztítsd meg magad illatmentes baba törlőkendővel, a bemetszéseket kikerülve.
Kerüld a vezetést az első hetekben. Néhány orvos azt javasolja, hogy akár hat hetet is várj, míg a volán mögé ülsz.
Minden esetben hat hétig kompressziós ruházatot kell viselned a duzzanat visszahúzódása és a kényelmed érdekében.
Amikor visszatérsz a munkába, akkor is szükséged lehet egy speciális fánk alakú párnára, vagy egy szoptatós párnára. Bár egy vagy két egymásra helyezett hagyományos ágypárna is jó lehet, attól függően, hogy milyen a munkád. Körülbelül hat hét elteltével már kényelmesen ülhetsz egy széken.
Az érzés hétről hétre egyre jobb lesz, de ez eltarthat hat hónapig vagy akár egy évig is.