3 tipp, hogy könnyebb legyen a felépülésed karplasztika után
Amikor az ember leteszi a voksát egy plasztikai beavatkozás mellett, csak magával az operációval foglalkozik. Műtét, eredmény, boldogság. Ennél persze sokkal összetettebb a képlet, és nem is szabad megfeledkezni arról, milyen fontos például a gyógyulás időszaka.
Hogyan épülj fel lehető legkönnyebben a karplasztikád után?
Azon a ponton, hogy úgy döntesz, karplasztikának veted alá magad, azzal is számolnod kell, hogy a felépülés időt vesz majd igénybe. Ez pedig nemcsak türelmet és a testedbe fektetett bizalmat követeli meg tőled, hanem bizonyos konkrét cselekvéseket is. Ehhez hoztunk most 3 bevált tippet.
1. Karplasztika utáni lábadozás: készíts elő dolgokat!
A karplasztika, tehát a kar feszesebbé tétele során az orvosod vágást ejt majd, kiskarplasztika esetén a hónaljban; teljes karplasztika esetén pedig a hónaljadtól a könyöködig. Ennek következtében, főleg az első pár napban nem lesz könnyű és egyszerű használni a karodat, illetve, a megfelelő gyógyulás érdekében, sok mindent nem is lesz szabad.
A hétköznapokban fel se tűnik, mennyi mindent végzünk folyamatosan a karjainkkal, milyen megerőltetések érik állandóan! Ahhoz, hogy kevésbé érzed felső végtagjaid használatának hiányát, tedd az alábbiakat:
- vásárolj be előre;
- készíts elő ételeket a lábadozás időszakára - olyanokat, amelyekhez nem kell főzni, nem kell lábast, serpenyőt emelgetni;
- készíts az ágyadhoz is különböző, egészséges tápanyagokban gazdag ennivalókat: például magvakat, aszalványokat, puffasztott rizst;
- szerezz be kis kiszerelésű ásványvizeket, vagy töltsd előre ilyenekbe a vizet - a kicsi műanyag flakonokat vagy kulacsokat könnyebb emelgetni, mint az üvegpoharakat, és nem kell mindig megoldani a másfél-kétliteres üvegből való töltögetést sem;
- vegyél le előre olyan holmikat, amelyekre szükséged lesz, de a szekrényben magasabban találhatók, így a levételük megterhelő lenne a karodnak;
- ne időzíts olyan webshopos rendelést ezekre az időkre, amihez nagyobb csomagot kéne emelgetned;
- illetve a takarítást is előre, a műtéti beavatkozás előtt oldd meg, hogy véletlenül se erőltesd meg magad.
Fontos, hogy amiket eszel, ne üres kalóriák legyenek: a mozgásszegény időszakban kevésbé dolgozod fel a bevitt energiát, viszont a megfelelő, hasznos tápanyagokat a gyógyulásra fordítja a szervezeted.
Kapcsolódó: 3 módszer a még formásabb karokért, ha nincs időd az edzőteremben izzadni
2. Karplasztika, lábadozás és psziché
Mint minden plasztikai beavatkozás esetén, úgy a karplasztikából való lábadozás során is sokat segít, ha az eredményre fókuszálsz. A fájdalom, a nehezített mozgás elveheti a motivációdat, de nagyon fontos, hogy ne uralkodjon el rajtad a negatív hozzáállás, ne utáld magad a döntésed miatt.
Ennek segítésére érdekében:
- ha van pszichológusod, otthonról konzultálj vele többször is;
- végezz önszuggesztiós gyakorlatokat, például mantrázz vagy meditálj.
Szintén a pozitív hozzáállást segíti, ha erre az időszakra szórakozás-ügyben is felkészülsz: ments el előre filmeket, sorozatokat a streaming-szolgáltatóidnál, illetve előre érdemes venni jó pár könyvet. Fontos persze, hogy ezek ne vaskos, 1000 oldalas darabok legyenek.
Kapcsolódó: Leszívatnád a zsírt a karodról? Lehet, hogy egy teljesen másik beavatkozásra van szükséged
3. Merj segítséget kérni, fogadd el a támogatást a karplasztika utáni lábadozás során!
Amikor a rokonok, barátok, illetve a párod felajánlják a segítségüket, habozás nélkül mondj igent! Neked minden erődet érdemes a gyógyulásra fókuszálni, így minden apróság is fontos lehet. Ha még a műtét előtt megkérdezik, miben segítsenek majd: írj listát, mire lesz szükséged!
Például:
- bevásárlás,
- meleg étel az asztalra,
- gyermek körüli teendők,
- kutyasétáltatás,
- rendrakás,
- növénygondozás,
- hajmosás…
A plasztikaesztétika.hu küldetése, hogy bármilyen beavatkozásra is készülsz, végül az elképzelésednek megfelelő eredményt érd el. Ennek részeként, nyugodtan éld meg a kezelésre való felkészülést, és a felépülésed alatt, illetve az az utáni időszakban is elégedett legyél a döntéseddel.
További és bővebb információkért böngéssz a beavatkozások között, és válaszd ki az orvosodat!
Ha tetszett a cikkünk, kövess minket Facebookon és Instagramon is!